Wymiana kotłów gazowych w Lublinie może być podyktowana wieloma względami. Zastosowanie nowszego urządzenia to przede wszystkim sposób na wzrost efektywności pracy kotła, a tym samym zmniejszenie kosztów ogrzewania domu lub mieszkania.

Tradycyjne kotły gazowe z otwartą komorą spalania to urządzenia przestarzałe, które mają na rynku o wiele skuteczniejszą alternatywę – kotły kondensacyjne. Starsze konstrukcje cechują się przede wszystkim znacznym spadkiem wydajności po długotrwałym użytkowaniu. W wielu przypadkach dochodzi do nawet ponad 50% spadku sprawności starszych kotłów gazowych, a to oznacza, że nawet połowa dostarczanego paliwa jest marnowana i nie wykonuje swojej pracy.

O tym, że warto wymienić stary kocioł gazowy może świadczyć kilka czynników. Przede wszystkim sygnałem ostrzegawczym powinien być wyraźny spadek efektywności procesu spalania. Objawia się to niedostatecznym ogrzewaniem pomieszczeń lub wyraźnym wzrostem rachunków za gaz. W takiej sytuacji nie warto zwlekać, ponieważ piec jest niesprawny, a to może prowadzić do sytuacji niebezpiecznych. Wymiana kotłów gazowych powinna również być podyktowana względami bezpieczeństwa domowników, jeśli występuje zagrożenie.

Wymianę kotła gazowego warto skonsultować ze specjalistą, który doskonale wie, jak dobrać odpowiedni model. Należy również zwrócić uwagę, czy w ostatnim czasie nie były prowadzone prace zwiększające izolację cieplną domu – ocieplenie ścian albo strychu, uszczelnienie lub wymiana okien. W takiej sytuacji prawdopodobne jest, że dom ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną, niż wcześniej. W takiej sytuacji stosowna okazuje się wymiana kotła gazowego na model o mniejszej mocy i zapotrzebowaniu na paliwo, co również rodzi oszczędności.

Nowoczesne modele kotłów kondensacyjnych kosztują więcej, ale z biegiem użytkowania generują naprawdę pokaźne oszczędności. Jeśli wymieniamy starą instalację na nową, to możemy się spodziewać od kilku do nawet kilkudziesięciu procent oszczędności na ogrzewaniu. Już sama wymiana kotła gazowego w Lublinie często pozwala uzyskać o kilkanaście procent niższe rachunki.

Oferujemy też: