Rozważasz zainstalowanie pompy ciepła? Szukasz specjalisty w Lublinie? Jesteś w dobrym miejscu! Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem w świadczeniu usług związanych ze wszystkimi aspektami domowych i komercyjnych instalacji grzewczych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych. Nasze usługi świadczymy z najwyższą starannością i zaangażowaniem, aby spełnić wszelkie wymagania i oczekiwania naszych Klientów. Specjalizujemy się w montażu różnego rodzaju pomp cieplnych, które znajdują się na polskim rynku.

Pompy ciepła są źródłem ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych coraz częściej wykorzystywanymi. Zużywają energię cieplną, której bardzo duże ilości zawarte są w naturalnych pokładach ziemi, wody i powietrza. Urządzenie to działa w oparciu o podstawowe przemiany fizyczne, zachodzące w urządzeniu. Są to: parowanie, sprężanie, skraplanie i rozprężanie. Pompa ciepła może działać tylko po dostarczeniu do napędu sprężarki niewielkiej ilości energii elektrycznej. Pompa ciepła ma elementy, które tworzą pewien zamknięty układ. W jego środku krąży ekologiczny czynnik roboczy, który podlega nieustannym przemianom z postaci ciekłej na gazową i z gazowej na ciekłą. Powoduje to przepływ energii cieplnej ze źródła dolnego do górnego.

Dolnym źródłem ciepła może być grunt, w którym umieszcza się korektory płaskie, sondy lub spiralne, woda, powietrze, a czasem i ścieki. Instalacja grzewcza natomiast stanowi źródło górne. Montując pompę ciepła, zapewniasz sobie ciepło w domu szczególnie jesienią i zimą oraz oszczędność energii, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów ogrzewania. Energia wykorzystywana przez pompę jest pozyskiwana bez jakichkolwiek ograniczeń ze środowiska naturalnego. Pompy ciepła są więc ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Zainteresowany? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.