Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie ( także w Lublinie ) przez właścicieli domów. Nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał się odwrócić.

Masz pytania, zadzwoń: 722 122 191

Instalacja konieczna do zamontowania, aby ogrzewanie podłogowe prawidłowo działało, jest niewidoczna dla domowników i osób odwiedzających dom. Wszystko ukryte jest pod powierzchnią podłogi. Nie istnieje więc tutaj problem niezbyt atrakcyjnie wyglądających rur na ścianach. Przy zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania nie ma miejsca również montowanie żadnych grzejników na ścianach. To kolejna zaleta, którą docenią zwłaszcza osoby zwracające dużą uwagę na estetykę pomieszczeń.

Montaż systemu ogrzewania podłogowego kosztuje więcej niż wdrożenie tradycyjnego rozwiązania z wykorzystaniem grzejników, ale za to później pojawiają się duże oszczędności. Ogrzewanie domu w ten sposób jest niewątpliwie tańsze niż przy zastosowaniu klasycznej, grzejnikowej opcji.

Charakterystyczne dla ciała człowieka jest to, że najbardziej korzystne dla niego jest, gdy we wnętrzu domu temperatura rozkłada się pionowo. Jeżeli dany budynek ogrzewany jest za pomocą grzejników ściennych, nie da się uzyskać takiego efektu. Ogrzewanie podłogowe eliminuje również problem występowania we wnętrzu ciepłych i zimnych miejsc obok siebie. Sposób umieszczenia rur pod podłogą daje gwarancję tego, że problem nierównomiernego rozkładu ciepła w pomieszczeniu nie zaistnieje.

Wyróżnia się dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – elektryczne i wodne. To drugie jest częściej wybierane, ponieważ jego wykorzystywanie jest tańsze niż wymagające kabli ogrzewanie elektryczne. Użycie kabli wiąże się z koniecznością zużywania przez nie prądu, co wpływa na wysokość płaconych przez właścicieli domu rachunków.