Ogrzewanie podłogowe to świetne rozwiązanie, które stosuje coraz więcej osób w Lublinie. Ma naprawdę wiele zalet, o których mówią zarówno wykonawcy, jak i użytkownicy takiego typu instalacji centralnego ogrzewania.

Niewątpliwą korzyścią ze stosowania ogrzewania podłogowego jest estetyka instalacji. Brak widocznych rur i grzejników to dla wielu osób istotny element wystroju wnętrza. Tradycyjne instalacje służące ogrzewaniu pomieszczeń niestety bardzo rzucają się w oczy, co w wielu przypadkach dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Decydując się na zastosowanie ogrzewania podłogowego, nie ma takiego problemu – cała instalacja ukryta jest pod zewnętrzną powierzchnią podłogi, a przez to niewidoczna.

Ogrzewanie podłogowe w Lublinie pozwala na oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii. Co prawda sama instalacja jest droższa i bardziej skomplikowana, w porównaniu do klasycznego rozwiązania z grzejnikami, ale późniejsze ogrzanie domu jest prostsze i bardziej ekonomiczne.

Ludzki organizm preferuje pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu, co jest praktycznie niemożliwe do uzyskania w przypadku ogrzewania grzejnikami zamontowanymi przy ścianach. Ogrzewanie podłogowe pozwala na podniesienie komfortu przebywania w domu oraz poprawę samopoczucia dzięki przytulnej atmosferze. Również występowanie cieplejszych i zimniejszych miejsc w tym samym pomieszczeniu jest w znacznej mierze ograniczone dzięki równomiernemu rozkładowi rur pod podłogą.

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – elektryczne oraz wodne. Najczęściej wybieranym rodzajem jest oczywiście ogrzewanie podłogowe wodne, ponieważ pomimo droższej i bardziej skomplikowanej instalacji jest znacznie tańsze w użytkowaniu. Kable podgrzewające podłogę pobierają mnóstwo energii elektrycznej, co przekłada się na co najmniej dwa razy wyższe koszty ogrzewania.