Instalacje solarne składają się z baterii kolektorów, które najczęściej znajdują się na dachu budynku oraz podgrzewacza, który umieszczany jest wewnątrz budynku. Kolektory słoneczne pozyskują energię słoneczną i zamieniają ją na ciepło, które ma ogrzewać wodę, a niekiedy nawet całe pomieszczenia mieszkalne. Energia elektryczna jest bardzo droga, dlatego coraz więcej osób skłania się ku solarom i darmowej energii słonecznej.

W Polsce podstawowe rozwiązania są wykorzystywane głównie do ogrzewania wody użytkowej, jednakże można skonstruować system, który wspomoże również instalację centralnego ogrzewania. Jakie są najczęściej stosowane kolektory słoneczne w domach prywatnych? Są to kolektory płaskie, na które składają się cienkie rurki lub kanały, znajdujące się na płycie metalowej, pokrytej powłoką selektywną. Kolejne to kolektory próżniowo-rurowe, które składają się z układu rur próżniowych. Gromadzą one ciepło niezależnie od zewnętrznej temperatury. Ten rodzaj występuje najczęściej w Polsce, gdzie występuje klimat zmienny. Trzecią grupą stanowią kolektory skupiające, które skupiają promieniowanie słoneczne w kierunku absorbera (wymiennika ciepła).

Najważniejszym ich elementem są zwierciadła, na które padają promienie słoneczne. Na montaż instalacji solarnej składają się pewne czynności. Przede wszystkim jest to podłączenie do istniejącej instalacji hydraulicznej oraz montaż baterii kolektorów. Interesuje Cię montaż instalacji solarnych w Lublinie? Dobrze trafiłeś! Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem w świadczeniu usług związanych ze wszystkimi aspektami domowych i komercyjnych instalacji grzewczych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych. Nasze usługi świadczymy z najwyższą starannością i zaangażowaniem, aby spełnić wszelkie wymagania i oczekiwania naszych Klientów. Zainteresowany? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.