Pompy ciepła to źródło ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych i nie tylko, z którego korzysta się coraz częściej. Pompy ciepła wykorzystują energię cieplną, która w dużych ilościach zawarta jest w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. To urządzenie działa opierając się na podstawowych przemianach fizycznych, zachodzących w urządzeniu. Są to: parowanie, sprężanie, skraplanie i rozprężanie. Funkcjonalne urządzenie może działać jedynie po dostarczeniu do napędu sprężarki niedużej ilości energii elektrycznej.

Pompa ciepła składa się z elementów, które tworzą pewien spójny układ. Wewnątrz znajduje się ekologiczny czynnik roboczy, podlegający ciągłym przemianom z postaci ciekłej na gazową i z gazowej na ciekłą. Prowadzi to do przepływu energii cieplnej ze źródła dolnego do górnego. Dolnym źródłem ciepła może być grunt, w którym umieszczane są korektory płaskie, sondy lub spiralne, woda, powietrze, a czasem nawet i ścieki. Instalacja grzewcza jest natomiast źródłem górnym. Poprzez zainstalowanie pompy ciepła, zapewniasz sobie ciepło w domu oraz oszczędność energii, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów ogrzewania. Energia wykorzystywana przez pompę jest pozyskiwana bez ograniczeń ze środowiska naturalnego. Pompy ciepła są więc ekologiczne i bezpieczne dla środowiska.

Interesuje Cię instalacja pomp cieplnych w Lublinie? Dobrze trafiłeś! Jesteśmy firmą będącą wiele lat na rynku, świadczącą usługi związane ze wszystkimi aspektami domowymi i komercyjnymi instalacji grzewczych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych. Nasze usługi świadczymy z najwyższą starannością i zaangażowaniem, w celu spełnienia wszelkich wymagań i oczekiwań naszych Klientów. Zainteresowany? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.